Jasełka w Trzeku

W grudniowy wieczór dzieci ze Świetlicy Trzekolandia przedstawiły jasełka.Maluchy przygotowywane przez wychowawczynie do swoich ról przez cały miesiąc, zostały nagrodzone gromkimi oklaskami przez przybyłych mieszkańców naszej wsi i gości. Dzieci mocno przeżywały role Maryi,Józefa,Trzech Króli czy Pastuszków, zwłaszcza, że wcześniej "prawie same" tworzyły kostiumy, scenografię i ubierały choinkę. Po występie przyszedł oczekiwany Gwiazdor i obdarował prezentami wywołując wielką radość młodych Trzekowian.Każde dziecko obecne na jasełkach obdarowane zostało słodką paczuszką.Dorośli mieszkańcy naszej wsi,którzy podziwiali młodych artystów częstowali się pysznym ciastem przygotowanym przez młode mamy. Była choinka,pierniczki, Gwiazdor, ciepła świąteczna atmosfera i kolędowanie przy akompaniamencie gitary Natalii Kubiak.

Jasełka w Trzeku zaszczyciły swą obecnością p.E. Mielcarek, p.R.Lepczyk, i przedstawiciele firmy Bridgestone,którzy byli sponsorami prezentów gwiazdkowych.Państwo Janczar z Trzeka ufundowali wspaniałe owoce cytrusowe,słodycze zapewnił p.B.Wietecki a Ogrodnictwo p.Szał z Glinki podarował piękny, żywy świerk,który dzieci posadzą na swoim placu zabaw. Serdeczne podziękowania należą się paniom wychowawczyniom za zaangażowanie i przygotowanie tego wieczoru. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do firmy Bridgestone za ufundowany telewizor,odtwarzacz DVD,gry,książki oraz art, papiernicze, które w styczniu trafiły do świetlicy Trzekolandia. Radość dzieci jest najlepszą nagrodą. Dziękujemy!

Beata Knopkiewicz