Aktualnosci - Powitanie lata 2015

Wspomnienie lata w Trzeku 2015

W piękną czerwcową niedzielę, już po raz piąty przy Świetlicy i na boisku sportowym w Trzeku spotkali się mali i duzi mieszkańcy sołectwa, aby powitać lato. Festyn, który miał "wiejski" charakter przygotowały panie ze Świetlicy Trzekolandia oraz sołtys i Rada Sołecka. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w wielu konkurencjach, np: sztafeta z jajkiem, rzut ziemniakiem do celu, toczenie bal ze słomy, przeciąganie liny, czy "dojenie"krowy. Każda rywalizacja nagradzana była upominkami i słodyczami, które szczodrze rozdawały panie wychowawczynie. W zabawie uczestniczyli gimnazjaliści, dzieci z "podstawówki", przedszkolaki, a także kilkuletnie maluszki. Znalazło się też coś dla starszych - w konkurencji z taczkami wykazywali się rodzice wraz z dziećmi, a na koniec grupa mężczyzn i chłopców rozegrała mecz piłki nożnej.
Zabawie towarzyszyła wesoła muzyka, którą zapewnił pan Maciej Czarnecki. Mamy naszych dzieci upiekły pyszne ciasta, którymi wszyscy częstowali się oraz chłodzili włoskimi się lodami.
Po fizycznym wysiłku, biegach, skokach, rzutach wszyscy zebrali się przy naszym tradycyjnym ognisku, piekli kiełbaski, zagryzali chlebem ze smalcem i ogórkiem małosolnym. W doskonałych humorach wracaliśmy do domu po aktywnie i wesoło spędzonym niedzielnym popołudniu.

Serdeczne podziękowania składam Paniom wychowawczyniom z "Trzekolandii", Pani Elżbiecie Mielcarek, Radzie Sołeckiej oraz Rodzicom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie boiska, placu zabaw do festynu!

Sołtys Beata Knopkiewicz