Organizatorami Dożynek, ktore w odbyły się 24 sierpnia 2014 roku w Drzązgowie byli Burmistrz Gminy Kostrzyn Paweł Iwański i Sołtys Drzązgowa Krzysztof Kaczmarski.

Dziękczynną mszę św. odprawił ksiądz kanonik Henryk Nowak. Zaszczytną funkcję Starościny i Starosty Dożynek pełnili państwo Dorota Jadowska i Szymon Frąckowiak. Po uroczystej mszy św. barwny korowód przeszedł na plac dożynkowy, gdzie odbyła się oficjalna część spotkania wraz z dziękczynnymi obrzędami w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Siekieracy oraz występami artystycznymi. W tym roku na scenie pojawiły się wokalistki z kostrzyńskiego zespołu AKORD, kabaret AFERA, zespół TWO BOYS.

Delegacje sołeckie zaprezentowały wspaniałe, kolorowe wieńce dożynkowe. Starostowie i Gospodarze spośród przyniesionych wieńców z sołectw: Wróblewo, Trzek, Strumiany, Czerlejno, Czerlejnko, Brzeźno i Siedlec wybierali te najpiękniejsze. Wzorem lat ubiegłych KGW w Trzeku wykonało wieniec na Dożynki Gminne i okazało się, że praca Pań z Trzeka zajęła zaszczytne trzecie miejsce, a zwyciężyło sołectwo Czerlejnko, drugie miejsce zajęło sołectwo Strumiany.

Na zakończenie odbyła się zabawa prowadzona przez DJ Sławomira Kowalczykiewicza.