Mikołajki 2015

6 grudnia w Świetlicy Środowiskowej Trzekolandia miały miejsce pieczołowicie przygotowywane przez panie wychowawczynie i dzieci naszej miejscowości piękne Jasełka połączone z Gwiazdką dla tychże dzieci. Było Dzieciątko Jezus, Maryja, Józef, pastuszkowie, Trzej Królowie, choinka i prezenty. Gościem na Jasełkach jak co roku była Pani E. Mielcarek oraz Pani z firmy Bridgestone, dzięki której przybył Gwiazdor z prezentami. Dzieci śpiewały kolędy, mówiły pacierze i wiersze, a że wszystkie były grzeczne, to otrzymały piękne podarki. 
Częstując się kawą, ciastami, śpiewając wspólnie piękne polskie kolędy w radości świątecznej miło spędziliśmy ten zimowy wieczór. Podziękowania ślemy Pani E. Mielcarek, Pani z Bridgestone, Pani Iwonie i Pani Monice za trud przygotowania Jasełek i świetlicy na ten wieczór. 
Nasi młodzi aktorzy wystąpili ze swoimi Jasełkami także przed szeroką widownią mieszkańców naszej wsi. Przybyło około 30 maluszków, które nie mogą jeszcze uczestniczyć w zajęciach świetlicowych. O nich również pamiętał Gwiazdor i podarował im słodkie paczuszki. Podziękowania kierujemy również do sponsorów owoców, państwa Janczar z firmy Amazis, sponsora słodyczy – firmie Agrochest oraz mamom za pyszne ciasta. Dziękujemy! 

Sołtys i Rada Sołecka