Autobus nr 489

Po wielu staraniach 15 września 2014 roku rozpoczął kursowanie autobus Komunikacji Gminy Kleszczewo nr 489 Kleszczewo – Swarzędz przez Trzek i Siekierki Wielkie.

Około roku trwały przygotowania aby linię przezTrzek uruchomić… i udało się! Przystanek jest na razie przy ul. Czereśniowej, trwają prace aby był także na Lipowej. A może kiedyś autobus będzie jeździł jeszcze częściej i dalej niż do Swarzędza? Na razie cieszymy się tym co mamy i zachęcamy pasażerów do skorzystania z nowej linii.

Ponadto Gmina Kleszczewo w dniu 16 października br. poinformowała, że podczas narady w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu gminom Kleszczewo, Kórnik i Swarzędz przedstawiono stopień zaawansowania przygotowań do wdrożenia karty PEKA u ich przewoźników. W wyniku przeprowadzonej dyskusji ustalono, że w przypadku gmin Kleszczewo i Swarzędz wdrożenie nastąpi od 1 stycznia 2015r. W grudniu br. w naszej gminie będą prowadzone testy funkcjonowania systemu, tak by nasi pasażerowie uniknęli perturbacji, z jakimi mieli do czynienia mieszkańcy Poznania i obszaru objętego wcześniej wdrożeniem. Przed wprowadzeniem zmian zostanie przeprowadzona szeroka akcja informacyjna. Do tego czasu będzie też wiadomo ostatecznie jakie funkcje systemu będą dostępne w naszej gminie – ze swej strony Gmina zabiega, by było ich jak najwięcej. Wśród plusów działającego już w Poznaniu systemu jest tzw. bilet metropolitalny. Nasza Gmina zwróciła się o przedstawienie przez ZTM warunków ewentualnego objęcia tym rozwiązaniem Gminy Kleszczewo.

Oczekujemy dalszych poczynań, bo kierunek jest dobry…

Rozkład jazdy

Rozkład jazdy komunikacji gminnej Kleszczewo:
http://www.kleszczewo.home.pl/page.php?o=622